ARTER DOLAPDERE ARTER DOLAPDERE

Sanat, Sanat Galerileri,
İstanbul / Beyoğlu /

Adres: Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 Istanbul

Telefon: 0(212) 708 58 00

E-posta Adresi info@arter.org.tr

İnternet Sitesi: http://www.arter.org.tr

Facebook Adresi: Tıklayınız

İnstagram: instagram.com

Yol Tarifi: google.com.tr

Harita: plus.codes

Firma Bilgileri

ARTER İSTANBUL DOLAPDERE- ARTER SANAT DOLAPDERE- Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu 34435 Istanbul

Ürün ve Hizmetler

ARTER HAKKINDA

Bir Vehbi Koç Vakfı kuruluşu olan Arter, çağdaş sanat alanında sürdürülebilir bir üretim ve sergileme altyapısı sunmak üzere 2010 yılında Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki binasında açıldı. Bugüne kadar 35 sergiyi izleyicilerle buluşturan Arter, çağdaş sanatın görünürlüğüne katkıda bulunurken, bu sergiler kapsamında 183 eserin üretimine de destek sağladı. Arter’in sergilerine her bir sergi için hem içerik hem de tasarım anlamında özel olarak hazırlanan yayınlar ile konuşmalar, performanslar ve atölye çalışmaları eşlik etti.
Arter, Vehbi Koç Vakfı'nın 50. kuruluş yıldönümünü kutladığı 2019 yılında Dolapdere’deki yeni binasına taşındı. Eylül ayında açılacak Grimshaw Architects tasarımı yeni binasıyla beraber Arter, süregelen faaliyetlerini çok daha ileriye taşıyarak koleksiyondan ve koleksiyon dışından sergilerin yanı sıra farklı sanat disiplinlerinden gösteri ve etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Toplam 18.000 metrekare kapalı alana sahip binada sergi alanlarının yanı sıra performans salonları, öğrenme ve etkinlik alanları, kütüphane, konservasyon laboratuvarı, sanat yayınlarına odaklanan bir kitabevi ve yeme/içme alanları bulunuyor.
Arter'in İstiklal Caddesi üzerinde yer alan eski binası ise Nisan 2019’da tadilata girdi ve Eylül 2019'dan itibaren Vehbi Koç Vakfı'na bağlı yeni bir sergi alanı olarak hizmet verecek.

------------------------------------------------------------
We have moved to our new building and will resume our activities as of September. 
Please note our new address: Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere Beyoğlu, 34435 İstanbul
-----------------------------

ARTER İSTANBUL DOLAPDERE

Anahtar Kelimeler